naučná stezka "Zaniklá důlní díla v Lomu a Loučné"

Naučná stezka s názvem Zaniklá důlní díla Lomu a Loučné byla slavnostně otevřena 27. června 2018. Během zhruba desetikilometrové procházky je možno najít 15 zastavení, označených informační tabulí, ze kterých se turista dozví, že město Lom hrálo v nedaleké minulosti významnou a bohatou roli v těžbě uhlí.

Stezka, založená městem Lom v rámci projektu Hornické stezky Krušných hor Destinační agentury Krušné hory o.p.s., upozorňuje nejen na někdejší hlubinné doly (Eugen, Johann, Anna, Theodor nebo například Guttmann) či povrchové malolomy Klement a S. K. Neumann, ale i na tři dělnické osady (Červená osada, Johannská kolonie a Mariánská kolonie) nebo větrací jámu číslo 3, číslo 4 a větrací jámu Libkovická.

Důl Anna Důl Anna
Důl Theodor Důl Teodor
Hornická kolonie - Červená osada Hornická kolonie Červená osada
Malolom Klement Malolom Klement