Lom - Zjednodušená verze stránek

Tábor

Prázdninové akce v Lomu

Již tradičně pořádá město Lom o prázdninách pro veřejnost zájezd a příměstský tábor pro děti. Letošní zájezd do ZOO a Dinoparku v Plzni se těšil  velkému zájmu a byl do posledního místečka obsazen.
Nemalý zájem byl i o příměstský tábor kam se přihlašují děti, které se o prázdninách nechtějí nudit doma.
Program a organizaci příměstského tábora zajišťuje město Lom prostřednictvím městské knihovny. Každým rokem  je nabídnuto  vždy něco  nového a zajímavého. V tom letošním, který proběhl od 30.7. do 3.8. byly připraveny čtyři výlety a jedna návštěva. Návštěva se týkala litvínovského psího útulku , kam jsme zavítali  první den tábora a přivezli opuštěným pejskům plno dobrot. Vedoucí útulku pan Štefan Horský zaujal děti zajímavým povídáním s ukázkami různých pomůcek potřebných k odchytu a k práci se psy. Další dny patřily výletům do blízkého i vzdáleného okolí. Prvním z nich byl výlet na rozhlednu na Růžovém vrchu v Hoře Sv.Kateřiny ze které byl pěkný výhled po okolí a kde jsme po cestě k autobusu spořádali plno sladkých malin. Další den jsme jeli vlakem  do Podkrušnohorského technického muzea v Mostě –Kopistech, kde na nás čekala prohlídka velmi zajímavých exponátů . Nejvíce na nás zapůsobila uměle vytvořená štola ve které jsme si připadali jako bychom byly opravdu v podzemí. Všechny  expozice působí velmi autenticky díky tomu, že jsou umístěny v prostorách bývalého hlubinného dolu Julius III.
Čtvrtek  patřil zámku Jezeří , kde po zajímavé prohlídce s výkladem  o jeho historii neušlo naší pozornosti  ani podzemí zámku s expozicí strašidel. Tam si troufli ale jen ti nejodvážnější.
Poslední den příměstského tábora si děti užily v oboře ve Mstišově. Obora není  velká , ale děti zde mohly spatřit zblízka některá domácí i divoká zvířata např. králíky, morčata, kozy, divoká prasata, srnce, jelena, muflony, koně, kachny atd. Zvířata bylo možno pohladit i krmit tvrdým pečivem a to se dětem velmi líbilo.
 Milým překvapením pro děti z příměstského tábora bylo pozvání od kynologického klubu v Lomu , který pro ně připravil na čtvrteční odpoledne ukázky výcviku psů, soutěže o věcné ceny a malé pohoštění v podobě opékání špekáčků u táboráku.
Příměstský tábor je mezi dětmi oblíben, někteří se ho účastní již poněkolikáté. Výjimkou není ani to , že s námi na výlety jezdí i někteří rodiče či prarodiče. Z každé akce jsme si na památku pořídili pár fotografií, které budou v září vystaveny v Městské knihovně v Lomu a na které se můžete přijít podívat i VY. Děkujeme všem dětem za účast a příští rok se těšíme nashledanou.

Pracovnice Městské knihovny Lom
Datum vložení: 29. 8. 2012 16:42