Lom - Zjednodušená verze stránek

seniori 19.10.2011

Děti z Loučné zpívaly seniorům.

Když jsme se loni loučili po našem vystoupení v penzionu s našimi babičkami se slibem, že k nim opět rádi zavítáme, netušili jsme, že čas tak rychle uteče. Pozvání přišlo brzy po zahájení nového školního roku a my jsme ani na chvilku neváhali.

Ve třech třídách naší mateřské školy se denně sejde pěkná řádka dětiček. Vedle budoucích školáčků je zde spousta menších dětí – téměř batolátek, která sotva promluví a tak  měly paní učitelky zpočátku trochu obavy, zda  děti zvládnou naučit se alespoň krátší  program. Dětičky ale byly již  od prvního okamžiku natěšené a tak nácvik pásma básní a písniček zvládly s dobrou náladou a bez problémů.Postupně jsme program rozšiřovali a přidávali vždy něco nového k naučení a vylepšovali již naučené.

Ve středu , 19. října , si děti po obědě zdřímly opravdu jen trochu , pojedly ovocnou svačinku a už spěchaly do šatny nastrojit se a pak , hurá !  za seniory do sálu restaurace  „ Nový výčep“. Ani  obrovský sál, ani počet  babiček a dědečků naše drobečky nezaskočil.

Po přivítání zástupců vedení města v čele s paní starostkou nastoupily děti. Dvě řady mrňátek recitovaly, zazpívaly o kopřivě,  myšičce a nakonec i předvedly v taneční podobě  hru „Na veverku! Po každém předvedeném čísle zněl hlasitý potlesk a tak i  nás, učitelky, postupně opouštěla tréma. Když pak Kubík odčaroval Elišku ve hře „ Na Růženku“, doslova duněl celý sál. A protože babičky dobře vědí, že děti rády mlsají, přichystali každému účinkujícímu dítěti sáček dobrot jako sladké poděkování.

Následovalo zamávání na rozloučenou a my, plni dojmů a s krásným pocitem na duši , jsme si naše  malé  hvězdičky odvedli  zpět do školičky.

Za MŠ Loučná

učitelka Gabriela Chaloupková