Nový chodník pro pěší a cyklisty do Litvínova

.

Chodník pro pěší a cyklisty z Lomu okolo Bomby k Litvínovskému hřbitovu – hotový projekt

Jak jsem Vás již několikrát informovali o tom co se chystá a je již zčásti hotovo!!!

Kdo se pohyboval pěšky či na kole mezi městem Lom a městem Litvínov nám dá jistě za pravdu, že je to životu nebezpečné. Automobilová doprava v posledních letech značně stoupla a silnice I/27 mezi městy Lom a Litvínov je pro tuto zvýšenou dopravu již úzká. Cyklista či chodec je pak v přímém nebezpečí, že jej některý z řidičů přehlédne a srazí. Toto nebezpečí se dále zvyšuje při snížené viditelnosti za špatného počasí či ve večerních a ranních hodinách.

Město Lom, vědomo si tohoto problému, nechalo vypracovat studii proveditelnosti pro stavbu chodníku pro pěší a cyklisty spojujícího města Lom a Litvínov. Stavba by měla vést od ulice Litvínovská v Lomu přes pozemky v okolí vodní nádrže Bomba směrem k Litvínovskému hřbitovu.  Nyní je již hotov též projekt. A čekáme na stavební povolení. V současné době jednáme s vlastníky pozemků dotčených touto plánovanou stavbou a hledáme způsob řešení.

Věříme, že tuto pro širokou veřejnost prospěšnou stavbu, všichni zúčastnění podpoří a my pak budeme bezpečně chodit a jezdit mezi oběma městy bez nebezpečí, že někoho přehlédneme či budeme uskakovat před projíždějícími auty.

.

Vytvořeno: 6. 9. 2018